Artykuły

‘Romarising’ w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Romów Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania prof. Małgorzata Fuszara oraz Fundacja Integracji Społecznej Prom z Wrocławia prezentują w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wystawę „Romarising – bohaterowie kampanii społecznej Jedni z wielu w obiektywie Chada Evansa Wyatta” autorstwa światowej sławy fotografa. Inauguracja wystawy odbędzie się 9 kwietnia.
Romskie święto zostało ustanowione na IV Kongresie Międzynarodowego Związku Romów w 1990 roku.

Możliwość pokazania wystawy “Romarising” w budynku Kancelarii Prezesa rady Ministrów jest dla nas ważnym wydarzeniem. Po pierwsze: data rozpoczęcia wystawy jest związana z Międzynarodowym Dniem Romów, po drugie: miejsce, które w naszym przekonaniu jest ukoronowaniem naszej kampanii, ponieważ przez trzy tygodnie z naszą pracą będą mogły się zapoznać najważniejsze osoby w państwie.
- Komentuje Janusz Balkowski – Prezes Fundacji Integracji Społecznej Prom

Bohaterowie zdjęć Chada Evansa Wyatta to jednocześnie bohaterowie kampanii społecznej „Jedni z wielu”. Celem kampanii jest zmiana negatywnego wizerunku Romów w powszechnej świadomości. Romowie prezentowani na zdjęciach to autentyczne postacie, ludzie którzy osiągnęli sukces. Realizują swoje marzenia, tworzą wspaniałe rodziny. Cenią ich współpracownicy i sąsiedzi.
Ambasadorami kampanii “Jedni z wielu” są: Jowita Budnik, Jacek Milewski, Antoni Pawlicki, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Zbigniew Waleryś. Projekt „Jedni z wielu” realizowany jest przez Fundację Integracji Społecznej Prom z Wrocławia w okresie od lutego 2014 do czerwca 2015 roku, a finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.